utorak, 01 Decembar 2020 21:27

DONACIJA NASTAVNIH SREDSTAVA

 
Protekle sedmice našu školu su posjetili ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK, dr. sc. Rašid Hadžović i savjetnik premijera Vlade HNK, Darko Juka. Zvanična posjeta upriličena je zbog dodjele opreme našoj školi u sklopu projekta “TABLA” koji podržava Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID), a realizuje organizacija ”Save the Children”. Goste je dočekala direktorica Aida Tucović i u ime naše škole zahvalila na donaciji.
Projekat “TABLA” realizuje se s ciljem povećanja djelotvornosti i efikasnosti obrazovnoga sistema kroz više etapa. Na području našeg kantona 22 osnovne i srednje škole bit će opremljene savremenim nastavnim sredstvima (laboratorije za STEAM), a u planu su i obuke i edukacija za ukupno 800 nastavnika i profesora.

© 2013 Srednja medicinska škola - Mostar.
Design by grizovic.com