Oglasna tabla

: Ремонт ноутбуков hp pavilion. Ремонт ноутбуков hp своими руками. Ремонт клавиатуры ноутбука hp. Сервисный центр samsung ремонт планшетов. Быстрый ремонт планшетов samsung. Ремонт планшетов samsung galaxy tab. Штукатурка стен своими руками. Качественная венецианская штукатурка своими руками. Наружная штукатурка своими руками.
Смартфон samsung galaxy отзывы. Хороший обзор смартфонов samsung galaxy. Смартфон samsung galaxy ace 2. Горнолыжные курорты италии отзывы. Лучшие горнолыжные курорты италии. Горнолыжные курорты италии фото. Лазерная коррекция зрения. Качественная коррекция зрения стоимость. Операция по коррекции зрения. Язык программирования python. Учим python быстро. Весь язык python с нуля. Лечение сетчатки глаза. Нервный тик глаза лечение. Болезни глаз лечение.
subota, 03 Mart 2018 21:51

26 GODINA NEZAVISNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE!

27. 2. 2018. u prepunoj sali amfiteatra Fakulteta humanističkih nauka održana je Svečana akademija povodom Dana nezavisnosti BiH. Akademiji su prisustvovali predstavnici Grada Mostara, Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK-a, Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, predstavnici Univerziteta  „Džemal Bijedić“, Islamske zajednice Mostar, predstavnici kulturnog, javnog i vjerskog života našeg grada, direktori škola i drugih ustanova, profesori, nastavnici, studenti i učenici osnovnih i srednjih škola.

Već tradicionalno, treću godinu zaredom, priređuje se program u kojem naša maldost zajedničkim snagama govori o našoj zemlji, slavi i brani integritet i suverenitet jedine nam domovine, Bosne i Hercegovine.

Organizatori ove Akademije su institucije sa sjedištem u Univerzitetskom sportsko-rekreativnom centru „Midhat Hujdur Hujka“ u Sjevernom logoru: Univerzitet „Džemal Bijedić“ i predstavnici Unije studenata, Srednja medicinska škola Mostar, Karađoz-begova medresa, Druga gimnazija, Srednja tekstilna i poljoprivredna škola, Osnovna škola „Zalik“, kao i Bošnjačka zajednica kulture „Preporod“ – Gradsko društvo Mostar i džemat „Zalik“. 

Po prvi put naša škola se sa učenicima Druge gimnazije i Karađoz-begove medrese predstavila zajedničkim performansom o našoj domovini, stradanjima i teškim momentima kroz koje je prolazila, ali uprkos tome, Bosanci i Hercegovci ponosno stoje i prkose, jači nego ikad.

Naši učenici, Sarah Sarić i Miran Bečević, kao i učenici Druge gimnazije, Anela Tiro i Adnan Fazlagić, pokazali su izvrstan glumački talenat, dok su Alda Tucaković i Nejra Droce scenskim pokretom i plesom dočarale strašne momente ratnog razaranja i podizanja naše zemlje iz pepela. Učenjem ilahija atmosferi su doprinijele učenice Karađoz-begove medrese: Belkisa Korić, Nejra Gromila, Azra Avdić, Amina Hero i Sara Mezit.

Dokumentarni film, kao podlogu na sceni glumcima je uradila naša učenica Zana Falan i još jednom se pokazala kao odličan potencijal u oblasti informatike.

Također, na visini zadatka su bili i naš Senad Bajat i Sara Kljajić iz Druge gimnazije koji su se u ulozi voditeljskog para sjajno snašli. Oni su na kraju programa još jednom čestitali Dan nezavisnosti BiH i poručili da domovinu trebamo u srcu čuvati i svojim djelima dokazivati da je volimo.  

 

 

Tanja Avdić, prof.

 

 

© 2013 Srednja medicinska škola - Mostar.
Design by grizovic.com